odkaz na úvodní stranu - logo SONS

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR
Czech Blind United English flag

Informační systém BraillNet
Toto je archivní verze těchto webových stránek, jejíž poslední aktualizace proběhla v červnu 2015. Nové stránky naleznete na adrese www.sons.cz
Komentovaná projekce filmu Horem pádem

Dne 8.7.2004 v 14:00 v Karlových Varech v hotelu Thermal v kinosálu A proběhla speciální komentovaná projekce filmu "Horem pádem" pro nevidomé a slabozraké, kterou pořádála produkční společnost Total HelpArt T.H.A., distribuční společnost Falcon, Česká televize, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR a Phillip Morris ČR.

Tento nový český film je z dílny autorská dvojice Petr Jarchovský - Jan Hřebejk. Tvůrci úspěšných i populárních filmů Šakalí léta, Pelíšky, Musíme si pomáhat a Pupendo se tentokrát poprvé v ději nevydali do minulosti, ale zůstali v dnešku.

"Není to ta laskavá komedie, na kterou jsou naši diváci zvyklí, Horem pádem je vážnější, ale snad v něm ani legrace nechybí. Udělali jsme tímto filmem krok, který jsme udělat měli a chtěli, protože také náš příští film bude ze současnosti, v podobném duchu, i když samozřejmě jiný. Uvidíme, co tomu řekne publikum," řekl spoluautor scénáře a režisér Jan Hřebejk dne 28.6. při projekci pro novináře.

Horem pádem stejně jako dřívější filmy tohoto týmu sleduje osudy několika rodin a jejich vztahy na pozadí doby, v níž žijí. Proto je nemohou minout takové problémy jako rasismus, imigrace a emigrace, xenofobie či obchod s lidmi.

Do hlavních rolí obsadil Hřebejk Petra Formana, Emílii Vášáryovou, Jana Třísku, Ingrid Timkovou, Jiřího Macháčka, Jaroslava Duška, Pavla Lišku a další herce. Ve filmu si zahrál i pan Václav Havel a to krátkou roli prezidenta.

Tento film vstoupí do českých kin 16. září. Původně měl být v kinech už od května, film byl hotový a nic jeho uvedení nebránilo, ale producent Ondřej Trojan se nakonec rozhodl premiéru přesunout na září.

Tedy na půdě karlovarského mezinárodního filmového festivalu (dnes byl poslední den jeho 39. ročníku) se uskutečnila za přitomnosti producenta filmu Ondřeje Trojan, prezidenta MFF Jiřího Bartošky, prezidenta SONS ČR Milana Pešáka, patronky nevidomých hraběnky Mathildy Nostitzové, mnoha novinářů a samotných zrakově postižených projekce z DVD s komentářem pro nevidomé, který nádherně namluvila herečka Zuzana Stivínová.

"Je to metoda, kdy se do zvuku přidá ještě komentář předjímající situace, které přijdou. Díky modernímu zvuku získají nevidomí i prostorovou představu," líčí Hřebejk, jak obohatili novou variantou jinou diváckou službu na DVD. Toto DVD bude ke koupi přibližně na jaře roku 2005.

Audio popis k tomuto filmu vytvořili:
Marek Salaba a Luboš Krapka


Články o této akci na Internetu


Můžete také navštívit oficiální stranky filmu.


Fotogalerie


Úvodní slovo pruducenta filmu Ondřeje Trojana, prezidenta SONS ČR Milana Pešáka a zastupkině sponzora firmy Phillip Morris ČR paní Danica Siváková   Skupina nevidomých a slabozrakých diváků v projekčním sále   Reportér zvukového časopisu Naše šance Jiří Mayer natáčí rozhovor s producentem Onřejem Trojanem

Na koktejlu pod širým nebem - producent Ondřej Trojan a okolo herci z filmu a nevidomí a slabozrcí diváci   Na koktejlu pod širým nebem - diskuze producenta Ondřeje Trojana a prezidenta SONS ČR Milana Pešáka


Zpět na Projekt "Komentované kino"

K jakémukoliv užití textů a obrázků, uvedených na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2002 - 2015 SONS ČR
Tyto stránky splňují podmínky přístupnosti pro zrakově postižené a respektují standardy konsorcia W3C, což lze ověřit kliknutím na níže uvedené ikony.
logo projektu Blind Friendly Web Valid CSS! Valid HTML 4.01!
V naší organizaci přijímáme dobrovolníky pro osobní asistenci nevidomým lidem.