Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR

Evropa konečky prstů

9. seminář - Praha 11.11.2003

9. seminář se konal 11.11. v Praze. Hostem byla slečna Sylvie Ranochová, která většinu svého života prožila ve Švédsku. První část téměř tříhodinového setkání byla věnována historii Švédska od starověku do současnosti. Pokračovali jsme švédskou současností - od školství, pracovního života po sociální politiku. U té jsme se zastavili nadlouho - švédský systém velmi vysokých daní umožňuje vysoký životní standard pro většinu lidí, ale může působit demotivačně na pracující. Mnoho dotazů směřoval na život zrakově postižených lidí v tomto sociálně silném státě. Poslechli jsme si švédské kapely - Abbu a další a dvě varianty švédské hymny.

Slečna Sylvie Ranochová se svým přítelem nám připravila úžasné občerstvení ve švédském stylu - masové kuličky s bramborovou kaší a brusinkami, chlebíčky s lososem a dokonce sobím salámem a tradiční vánoční nápoj s perníčky. Měli jsme příležitost očima i rukama si prohlédnout elfy - severské skřítky.

Celý seminář byl ve velmi přátelské atmosféře a posluchači svými dotazy přednášející téměř zavalili.

Fotogalerie
Projekt byl součástí komunikační kampaně ČR před vstupem do EU v období před referendem. logo Ano

K jakémukoliv užití textů a obrázků, uvedených na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2003 SONS ČR
Tyto stránky splňují podmínky přístupnosti pro zrakově postižené a respektují standardy konsorcia W3C, což lze ověřit kliknutím na níže uvedené ikony.
logo projektu Blind Friendly Web Valid CSS! Valid HTML 4.01!
logo Ministerstva zahraničních věcí logo Evropské unie logo Ano