Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR

Evropa konečky prstů

6. seminář - Praha 23.9.2003

Hostem 6. semináře projektu Evropa konečky prstů, který se konal tentokrát v Praze dne 23.9.2003 byla paní Terezie Srncová, členka Rotary Clubu. Od dětství do žila v Holandsku, nyní se přestěhovala do České republiky a věnuje se zemědělství. V Holandsku pracovala jako letuška. Vzhledem k tomu, že paní Terezie má zkušenosti se zvyky českými i holandskými, mohli jsme srovnávat. Zpočátku jsme hovořili o rozdílném životním stylu, dotkli jsme se i témat jako je školství, zemědělství, doprava, rodinné prostředí. V historických i praktických souvislostech jsme mluvili o specificky holandském tématu - hrázích a vysušování moře.

Paní Terezie s sebou přinesla spoustu předmětů, které Nizozemí patří. Prošli jsme se v opravdických používaných dřevácích a ač je v naší klubovně koberec příjemně suchý, dřeváky jsou prý vhodné zejména do mokrého a blátivého terénu. Ochutnali jsme několik druhů vynikajících sýrů a pro každého už ne tak voňavou rybu. Mnoho holandských podniků se věnuje zahradnické výrobě, zejména pěstování okrasných hrnkových a řezaných květin, proto pro nás paní Terezie přinesla nádhernou vonící lilii v květináči. Z holandského vyslanectví jsme dostali darem velký papírový a malý skleněný model tulipánu a mnoho informačních materiálů, jako mapy a turistické průvodce.

Celý seminář proběhl spíš jako diskuze, posluchači kladli mnoho otázek a v závěru jsme přijali nabídku udělat si na jaře výlet na zemědělskou usedlost, kde paní Terezie nyní žije a prohlédnout si celý statek v době, kdy se rodí telátka.

Fotogalerie
Projekt byl součástí komunikační kampaně ČR před vstupem do EU v období před referendem. logo Ano

K jakémukoliv užití textů a obrázků, uvedených na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2003 SONS ČR
Tyto stránky splňují podmínky přístupnosti pro zrakově postižené a respektují standardy konsorcia W3C, což lze ověřit kliknutím na níže uvedené ikony.
logo projektu Blind Friendly Web Valid CSS! Valid HTML 4.01!
logo Ministerstva zahraničních věcí logo Evropské unie logo Ano