Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR

Evropa konečky prstů

3. seminář: Praha 20.5.2003

Hostem třetího semináře (20.5.2003, Praha) byl pan Brian Hambidge z Královské národní společnosti nevidomých a slabozrakých a pan Phillip Bacon z Aliance nevidomých a slabozrakých z Nottinghamu ve Velké Británii.

V první části se oba hosté představili a popsali činnost organizací, které zastupují. Dále se hovořilo o Nottinghamu, ze kterého pocházejí, hosté nám popsali památky tohoto města. Zajímavostí pro zrakově postižené návštěvníky je, že v historickém jádru vede speciální cesta, která představuje památky prostřednictvím reliéfů a braillských popisků, které pomohou udělat si představu o celé budově.

Dotazy ze strany účastníků se týkaly hlavně sociální politiky a pracovního uplatnění a porovnávání sociálního systému u nás a ve Velké Británii.

Workshop jsme zahájili ochutnávkou tradičního anglického čaje a sušenek. Shlédli jsme komentovaný videozáznam Morris dance, což je tradiční anglický tanec. Tančí ho muži v krojích jasných barev na veselou hudbu. Jendou z dalších drobných ukázek byla krajka, která se v Nottinghamu tradičně vyráběla.

Fotogalerie
Projekt byl součástí komunikační kampaně ČR před vstupem do EU v období před referendem. logo Ano

K jakémukoliv užití textů a obrázků, uvedených na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2003 SONS ČR
Tyto stránky splňují podmínky přístupnosti pro zrakově postižené a respektují standardy konsorcia W3C, což lze ověřit kliknutím na níže uvedené ikony.
logo projektu Blind Friendly Web Valid CSS! Valid HTML 4.01!
logo Ministerstva zahraničních věcí logo Evropské unie logo Ano