Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR

Evropa konečky prstů

2. seminář: Praha 29.4.2003

Druhý seminář proběhl 29.4 v 16.30 hod v klubovně SONS - Praha 1, Krakovská 21, kde se konají všechny pražské semináře v rámci projektu Evropa konečky prstů. Zúčastnilo se 30 osob, zejména z řad zrakově postižených studentů. Naše pozvání přijal pan Ramiro Cibrián, - velvyslanec EU v ČR. Hlavní náplní byla debata o vstupu do EU.

V úvodu jsme si poslechli živou kytarovou hudbu v podání pana Hráška, hudebníka Národního divadla.

První část semináře se týkala dopadu vstupu a hlavně pozitiv, která nás čekají. Dále se v této části hovořilo o informačním centru EU a o tom, co bude muset naše republika dodržovat.V diskusním bloku semináře se dotazy z řad účastníků se týkaly hlavně možností, které budou mít zrakově postižení po našem vstupu, jejich možném pracovním uplatnění atd.

Závěrečného workshopu se pan velvyslanec z časových důvodů nemohl zúčastnit, takže jsme sami ochutnali olivy a sangrii, vyzkoušeli si, jak se hraje na kastaněty a poslechli si typickou španělskou hudbu - písně Rafalela Romera a flamenco v podání různých interpretů.

Fotogalerie
Projekt byl součástí komunikační kampaně ČR před vstupem do EU v období před referendem. logo Ano

K jakémukoliv užití textů a obrázků, uvedených na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2003 SONS ČR
Tyto stránky splňují podmínky přístupnosti pro zrakově postižené a respektují standardy konsorcia W3C, což lze ověřit kliknutím na níže uvedené ikony.
logo projektu Blind Friendly Web Valid CSS! Valid HTML 4.01!
logo Ministerstva zahraničních věcí logo Evropské unie logo Ano