odkaz na úvodní stranu - logo SONS

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR
Czech Blind United English flag

Informační systém BraillNet
Toto je archivní verze těchto webových stránek, jejíž poslední aktualizace proběhla v červnu 2015. Nové stránky naleznete na adrese www.sons.cz
Vkládání a oprava informací o akcích

Jak vložit novou akci?
Na www.sons.cz/akce potvrďte tlačítko Vložit novou akci.

Po potvrzení tohoto tlačítka se otevře stránka s formulářem pro vkládání akcí. Každý objekt formuláře obsahuje popis, aby bylo jeho správné vyplnění co nejjednodušší. Položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit, jinak nebude formulář zpracován. Po správném vyplnění formuláře a vložení uživatelského jména a hesla odešleme formulář potvrzením tlačítka Odeslat formulář ke zpracování. Nyní mohou nastat dvě možnosti:

  1. Formulář je správně vyplněný, uživatelské jméno a heslo je správné. V tomto případě se objeví stránka s upozorněním, že data byla vložena do databáze. Dole na stránce je umístěno tlačítko Protokol o převzetí údajů do databáze. Po potvrzení tohoto tlačítka se zobrazí protokol, kde jsou shrnuty veškeré zadané informace o dané akci. Tento protokol je možné vytisknout a založit. Tímto je celá procedura vložení nové akce ukončena.
  2. Formulář je nesprávně vyplněný. V tomto případě následuje výčet položek, které jsou chybně vyplněné. Tlačítkem Zpět na formulář je možné se vrátit na formulář a nesprávně vyplněné položky opravit.
Pokud budete vkládat soubor s logem akce a formulář nebude správně vyplněný, při návratu zpět musíte tuto položku zadat znovu. Jedná se bohužel o chybu prohlížeče Microsoft Internet Explorer.

Formulář na www.sons.cz/akce slouží pro vkládání akcí pouze pro zrakově postižené. Tyto akce budou zobrazeny jak na www.sons.cz/akce, tak na is.braillnet.cz/akce.php.

Jak opravit nesprávné údaje v akci?

Abychom mohli opravit nesprávné údaje akce, musíme nejprve akci vyhledat. K tomu slouží již zmíněný formulář pro vyhledávání. Stačí tedy vyplnit podmínky, podle kterých budeme vyhledávat a potvrdit tlačítko Hledej. Objeví se výpis akcí, které splňují zadané podmínky. V případě, že potvrdíme tlačítko Hledej, aniž bychom zadali jakékoli podmínky, vypíší se všechny akce. Pod výpisem každé akce je zobrazeno tlačítko Změnit údaje akce. Po aktivaci tohoto tlačítka se zobrazí formulář pro změnu údajů akce. Postup při vyplňování formuláře je opět totožný jako při vkládání akce.

Vymazání akce Mazání akce může provádět pouze správce systému. V případě, že se akce neuskuteční, je nejlepším řešením upravit popis zadné akce tak, aby bylo jasné, že se akce nekoná. V případě nutné potřeby vymazat vloženou akci stačí zaslat e-mail obsahující vaše uživatelské jméno a heslo na emailovou adresu radek@brno.braillnet.cz a akce bude vymazána.

Uživatelské jméno a heslo

Slouží k zabezpečení formulářů proti zneužití. Je totožné jak pro www.sons.cz/akce, tak pro is.braillnet.cz/akce.php.

V případě jakýchkoli problémů nebo dotazů na tento systém se obráťte na:
Radek Pavlíček
Metodické centrum informatiky SONS ČR, Chaloupkova 7
tel: 549 211 049
email: radek@brno.braillnet.cz

Zpět na Akce, oznámení

K jakémukoliv užití textů a obrázků, uvedených na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2002 - 2015 SONS ČR
Tyto stránky splňují podmínky přístupnosti pro zrakově postižené a respektují standardy konsorcia W3C, což lze ověřit kliknutím na níže uvedené ikony.
logo projektu Blind Friendly Web Valid CSS! Valid HTML 4.01!
V naší organizaci přijímáme dobrovolníky pro osobní asistenci nevidomým lidem.